Posted on

Serwis kawowy i deserowy – obowiązkowa pozycja na spotkaniach firmowych

Organizacja konferencji i spotkań biznesowych wymaga odpowiedniej oprawy. To sposób na wyrażenie szacunku dla gości, a także zyskanie ich przychylności. Rozmowy w dobrej atmosferze pomagają w budowaniu długofalowych relacji, co jest niezwykle istotne wśród przedsiębiorców. Nawiązywanie kontaktów z kluczowymi partnerami bezpośrednio przekłada się na rozwój organizacji, kreowanie spójnego wizerunku marki oraz zdobywanie rekomendacji.
 Aby stworzyć odpowiedni klimat, trzeba zadbać o wiele elementów, m.in. o wygląd sali. Powinna się ona doskonale prezentować, a jednocześnie nie odciągać uwagi krzykliwymi dekoracjami. Ogromny nacisk kładzie się też na zastawę stołową obejmującą m.in. serwis do kawy i herbaty. Efektowne podanie napojów i ciast stanowi sposób na podkreślenie podniosłości wydarzenia.

Czym powinien charakteryzować się zestaw do kawy i herbaty?

Decydując się na przyjęcie gości, warto zaopatrzyć się w elegancki serwis do kawy i herbaty. Dobrze, by był on klasycznie wykonany. Choć wiele osób decyduje się na inwestycję w wyszukane, oryginalne komplety, w środowisku biznesowym bywają one źle postrzegane. Zdecydowanie lepiej postawić na naczynia w jasnych kolorach, bez wyrazistych ozdób, które uważa się za synonim subtelnej elegancji. Warto przyjrzeć się, z czego wyprodukowane są poszczególne części. Doskonale przedstawiają się talerzyki i filiżanki z wysokogatunkowej i lekkiej porcelany. Są one jednak niezwykle delikatne. Z tego powodu nadają się na kameralne spotkania. Przy organizacji konferencji (i innych zgromadzeń skierowanych do większego grona osób) bardzo dobrze sprawdzają się artykuły z ceramiki lub hartowanego szkła, charakteryzujące się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Zaleca się także śledzić trendy związane z wystrojem pomieszczeń. Od paru lat modne są naczynia w różnorodnych kształtach, m.in. okrągłe, kwadratowe, owalne.

Organizujesz konferencję lub spotkanie? Zadbaj, by serwis do herbaty i kawy był jednolity

Aby aranżacja wywołała pozytywne wrażenie, powinna cechować się jednorodnością. Nie stosuje się dwóch różnych serwisów do kawy i herbaty. Zaleca się ponadto dopasować do zestawu dodatkowe akcesoria, np. dzbanek na mleko, cukiernicę, serwetniki, świeczniki. W przeciwnym razie nawet najpiękniejsze komplety będą wyglądały niekorzystnie. Aby poszukać inspiracji, można przejrzeć czasopism poświęcone aranżacji wnętrz. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która dostarczy starannie dobrane naczynia.